Самописние CMS: як бути з просуванням?

Час читання: 5 минут

Надішлимо матеріал вам на пошту

Просування сайтів на самописних CMS є нетривіальним завданням, тим більше при самописка, призначеної на п’ять сторінок, але зростанні сайту до 200. Оптимізатори час від часу стикаються з подібним. Для виходу з ситуації існує дві варіації вирішення подібних проблем:

1. Перенести сайт на відому CMS;
2. Продовжувати підтримку, глибше вивчивши суть поточної системи.

На що можна натрапити при перенесенні сайту з рукопіскі?

В першу чергу варто дізнатися, наскільки стара рукописна CMS працює на сервері.

наприклад:
1. Набір html, php, asp-файлів та папок, гарненько приправлений ярликами, документами Microsoft Word; зображеннями (jpeg, jpg, png, gif, bmp); файлами стилів (css), javascript.

У разі, якщо ваш набір трохи скромніше, – вам більше пощастило (не доведеться працювати з подібним «салатом»).
2. php, asp-файли, що мають «хедери», «футери», меню. Тут вже є можливість для створення бази даних, але до ідеалу як і раніше ще далеко.


3. Щось на кшталт CMS: на чолі всього стоїть індексний файл, в який підключається бібліотека функцій, написана в стилі процедурного або ООП (об’єктно-орієнтоване програмування).


4. Повноцінна рукописна CMS на принципі ООП. Додається MVC – модель, яка більш практична і зручна.

 

Поняття про стан маємо. Що далі?

 

Необхідно впорядкувати url-адреси діючих сторінок, зіставивши їх зі списком сторінок з індексу Google і Яндекс. Чи потрібен вам новий дизайн або верстка? Часом структура DOM-дерева самописних сайтів відрізняється від файлу до файлу. В такому випадку, створивши на новій CMS шаблон, немає гарантії в валідності всіх тегів.

Час йде, стандарти змінюються, одна епоха заміщає іншу, здавалося б, свого часу найсучаснішу, просунуту і незамінну. У даній сфері все відбувається ще швидше. Згодом все-одно доведеться припасти до сучасних стандартів, щоб не “страждати” з position: absolute або javascript.

Нова верстка володіє суцільними плюсами:
1. Зменшення розмірів файлів і оптимізація стилів (це прискорює завантаження);
2. Простіші і швидкі наступні модифікації завдяки «легким» конструкціях, що не захаращувати код сторінки.

Чи все вірно?

Зараз головне, щоб старі адреси правильно зрослися. Можна зайнятися внутрішньою оптимізацією на тестовому сервері. Коли переконаєтеся, що все виглядає так, як ви планували, оновлюйте сайт і продовжуйте внутрішню оптимізацію CMS.

Підходьте правильно до питання заміни рукописних CMS. Ідіть в ногу з часом, але не забувайте зберігати раціональне мислення.

Поділитися:

У вас є завдання для нас?
Надішліть заявку, обговоримо і вирішимо!