Коротко, для підприємців і маркетологів
Є така штука OPcache яка дозволить прискорити генерацію сторінок сайту в кілька разів. Зазвичай 2-10 разів. Залежить від кількості запитів в базу даних.
З чого складається швидкість завантаження сайту:
- генерація сторінки
- Завантаження всіх підключених файлів (css, js, картинки, відео …)
- Відображення сайту браузером
Генерація сторінки в свою чергу складається з виконання php та запитів до бази даних (mysql).
OPcache прискорює виконання php скрипта в 10-15 разів. Деякі дослідження підтверджують факт прискорення в 30 разів. Нам не дуже інтереси одиниці мілісекунд. А ось за десятки поборемося.
Чому це так важливо?
- Швидкість генерації сторінок. Наприклад той же wordpress прискорюється в 2 рази (з 400 до 200 мс) без модуля кешування. І в 3 рази (з 30 до 10 мс) з включеним WP SuperCache. Разом швидкість генерації сторінок збільшується в 40 разів.
- Це безпосередньо впливає на швидкість завантаження сайту на мобільних пристроях. Чим менше час генерації сторінки – тим швидше телефон почне завантажувати її.
- Максимальна кількість відвідувачів сайту та швидкість завантаження в період великого навантаження на сервер. Чим більше відвідуваність сайту тим ефективніше працює кешування. Це дозволить не тільки заощадити на хостингу але і бути впевненим, що під час акцій сайт буде працювати коректно і всі відвідувачі залишаться задоволеними.
- На швидких сайтах конверсія вище. Швидкі сайти ранжуються вище в пошуку і дешевше кліки в контекстній рекламі.
Висновок – потрібно користуватися.
Обов’язково поцікавтеся у вашого хостинг провайдера чи включена ця опція, і якщо немає – нехай включить і налаштує відповідно до необхідності для вашого сайту.
Якщо хочете розібратися детальніше, читайте далі
PHP це скриптова інтерпретована мова програмування. Кожен раз при виконанні коду скрипт читається, компілюється, виконується, всі проміжні дані видаляються. Під час виконання наступного запиту все, що було під час минулого запиту вже недоступно. Так розроблена мова PHP.
Дуже малоймовірно, що на працюючому сайті PHP код буде змінюватися. Тому процедура компіляції скрипта з вихідного коду кожного разу при виконанні – марна трата ресурсів. Скрипт можна скомпілювати один раз і зберігати проміжний результат до наступного зміни файлу. На працюючому – майже завжди.
Для цього і був розроблений Zend OPcache. Крім кешування скомпільованої коду він ще оптимізує компілятор, щоб скомпільований код виконувався швидше. Упустимо деталі про загальну пам’яті, нутрощах компілятора, хеш таблицях. Про них є чудова стаття на Хабре https://habr.com/ru/company/mailru/blog/310054/
важливі нюанси
- Перевірити статистику використання OPcache можна за допомогою односторінкового коду https://github.com/rlerdorf/opcache-status
- Виставте такий розмір кеша (opcache.memory_consumption), щоб завжди залишалося 10% вільної пам’яті.
- Пункт 2 дозволить тримати opcache_hit_rate в районі 99%, що буде гарантувати прискорення скриптів.
Zend OPcache офіційно рекомендований PHP модуль кешування, який включений за замовчуванням. Досвід показує, що не у всіх він включений. Тому перевіряйте чи працює він і наскільки коректно налаштований.
Швидких вам сайтів!